הפוך לדף הבית | קישורים | הוסף למועדפים
  עמוד בית     אודותינו     צרו קשר     טיפולים   שוברים וחבילות   מאמרים והמלצות     מבצעים חמים  

לייעוץ חינם חייגו 08-9351511מיטות שיזוף או מזרוני ים.. למה לא שניהם?

עכשיו כשהקיץ מתקרב ואוטוטו שולפים את מזרני הים מהבוידן, אז לפני שמתכננים את אסטרטגיית השיזוף על חוף הים, על הגג או על שפת הבריכה, קראו את המאמר הבא שיציג לכם מידע שיעניין אתכם מאוד אודות קרני UV .

מה קורה שם בתהליך השיזוף..

השמש מפיקה אנרגיה ומשדרת קרניים. לכל קרן אורך שונה וסוג שונה- סוג אחד הינו האור הנראה לעין, סוג שני הינן קרנות האינפרא האדומות – אור IR, והסוג השלישי הן קרנות האולטרא סגולות- אור UV. כאשר קרני האור מסוג אולטרא סגול נחלקות ל-3 סוגים בפני עצמן- קרן UVC – החזקה והמסוכנת ביותר. קרן UVA , קרן UVB – אשר רמת עוצמתן מושפעת מהעונה, השעה, זיהום אוויר, מיקום גאוגרפי ועוצמת השתקפות.

תהליך השיזוף מתקיים על שכבת העור הקרויה – אפידרמיס, שכבת עור אפידרמיס מכילה כ-15% מלנוציטים, מלנוציטים אלו מייצרים פיגמנט מלנין שהוא הגורם לצבע העור השזוף, וזאת כאשר המלנין בא במגע עם קרן UVC מתחמצן ויוצר גוון כהה בעור. לא לכל אחד אותו סוג עור, לכל סוג עור יש פעילות תאים שונה וזה ההסבר לכך שבקרב אנשים בעלי עור כהה יותר פעילות גבוהה של מונוציטים לעומת אנשים בעלי גוון עור בהיר יותר.

חשוב לנו להבהיר ששיזוף יכול להזיק אבל בהחלט ניתן למזער את הנזק..

כמה עובדות שיסייעו לכם לתכנן את "אסטרטגיית השיזוף"שלכם לקיץ הקרוב ובכלל...

מהו שיזוף מבוקר? שיזוף מבוקר הוא כזה המתקיים זמן קצר ובין השעות 12:00 עד 16:00. יתרונות השיזוף המבוקר: קודם כל הוא יפה והמראה שלו כשהוא לא מוגזם מתפרש כסממן של בריאות.

מחקרים הראו כי שיזוף מבוקר גורם ליצירת ויטמין D3 אשר תפקידו לשמור על רמה טובה של סידן וזרחן בגופנו – דבר שיכול לסייע במניעת בריחת סידן שנשים סובלות ממנה בעיקר ובעצם כלל האוכלוסיה החל מגיל 30..

לויטמין D שמיוצר בחשיפה לשמש תפקידים חיוניים לגוף – מסייע במניעת סרטן השד, הערמונית, השחלות, המעי הגס והדם, מידע זה נתמך במחקרו של פרופ' הוליק מנהל המרכז למחקר רפואי באוניברסיטת בוסטון בארה"ב..

קצת מידע אודות ענף השיזוף המלאכותי:

מכוני שיזוף אינם דבר חדש כלל וכלל, מדובר בשוק שקיים מעל 30 שנה באירופה, השוק החל פעילותו עם חשיפת עיקרון מתקני השיזוף בגרמניה ע"י פרדריק וולף. בגרמניה הענף מאוד רווחי ומוביל באירופה, קיימים בו כ-5,000 מכוני שיזוף!! גם בארה"ב הענף פעיל מאוד וקיימת מגמת עלייה מתמדת במדינות אחרות באירופה כגון – צרפת,אנגליה,איטליה,ספרד,סקנדינביה ועוד..

ע"ס נתוני מחקר שנעשה בתחילת שנות ה-2000 נמצא כי השוק העולמי מתפלג בין נשים לגברים באופן הבא- 55% נשים ו- 45% גברים. בין הגילאים 20-40.

נשים דיווחו כי השימוש במתקני שיזוף הינה לפרגון עצמי והרגעות, הגברים לעומת זאת כסממן יופי. כאשר גם הגברים וגם הנשים דיווחו שהשימוש במתקני השיזוף משפיע עליהם ויזואלית ותחושתית.


לקרני UV יכולת להוריד את רמת ייצור המלטונין – חומר שגורם למצב דיכאון אם נמצא בריכוז גבוה בדם.

איך משמרים שיזוף?

חשיפה קבועה לשמש בתדירות עקבית משמרת את הגוון שהושג אחרת תוך חודש הגוון נעלם.


אז אם אתם מתלבטים האם להשתרע על מזרון ים או על הערסלים החדשים שרכשתם לבין מיטות שיזוף נציג לכם מידע שיסייע לכם לקבל החלטה ואף לשלב בין השניים באופן מושכל..

יתרונות שיזוף במכונה ע"ס מחקר שערכה רשת Point Soleil הצרפתית:

20 דקות במכונת שיזוף שוות ערך לשלוש שעות שיזוף טבעי..


החשיפה במכון יותר בטוחה מהסיבה שקרני ה-UV וקרני ה-UVA עוברות תהליך סינון שמוריד את רמת הסכנה בחשיפה אליהן.

רמת שידור קרן ה-UVA מבוקרת .

קיימות מנורות המקרינות בעיקר קרני UVA ובמנורות אלו עוצמתן של קרני ה-UVB אמורות להיות פחות מאחוז אחד מכלל הקרניים העל-סגולות למנורות אלו יתרון ברור על פני חשיפה לשמש מבחינת רמת סיכון ורמת קרינה.

חלילה וחס שלא תבינו לא נכון אין לנו דבר אחד נגד הסתלבטות על מזרוני ים ואפילו מצאנו עבורכם מזרון ים עם גגון (הקליקו על מזרון ים) שעליו תוכלו להתרווח עם הגנה מפני השמש גם בשעות שמומלצות קצת פחות,


מזרון ים

לטיפולים     חזרה למאמריםלמידע נוסף אודות שיזוף בהתזה הקליקי על שיזוף בהתזה

  עמוד הבית     סלון כלות     אודות     טיפולים     מבצעים     שוברים     ספא ברחובות     קוסמטיקאית  

כל הזכויות שמורות © 2008 ל- Pleasure.co.ilטלפון סלולרי ערסלים lcd הרחקת יונים